DataLife Engine > Історія Черняхівського району > Герої Радянського Союзу з Черняхівського району. Савчук Степан Варфоломієвич.

Герої Радянського Союзу з Черняхівського району. Савчук Степан Варфоломієвич.


3 серпня 2009. Разместил: ALEX
Савчук Степан Варфоломієвич

Савчук С.В. народився 13.08.1915р. в селі Ляхівці Андрушівського району. В 1929 р. закінчив 5 класів сільської школи. Працював у Червонському радгоспі робочим. З с. Високе був призваний в армію в 1936 році, де пройшов службу від рядового бійця до командира кавалерійського ескадрону. В 1939 році С.В. Савчук закінчив курси офіцерського складу, став офіцером Радянської Армії. З перших днів Великої Вітчизняної війни гвардії капітан Савчук і його солдати мужньо і хоробро боролися з німецькими загарбниками.
При форсуванні ріки Одер С.В. Савчук, ідучи попереду ескадрона, вивів свій ескадрон під вогнем ворога на протилежний бік, занятий противником ризикуючи життям. Він негайно розгорнув ескадрон і миттєво зав'язав жорстокий бій з переважаючими силами ворогів. Кусок прибережної землі, за який мужньо тримався його ескадрон, дав можливість форсувати річку основним підрозділам полку.
Відбиваючи скаженні контратаки гітлерівців, С.В. Савчук був поранений, але поле бою не залишив, а продовжував командувати ескадроном, намагаючись всіма силами розширити плацдарм на лівому березі річки Одер. За мужність, відвагу, героїзм, уміле керівництво ескадроном в складних бойових обставинах, безстрашному старшому лейтенанту Савчуку Степану Варфоломійовичу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений орденом Леніна, двома орденами Червоного Прапору, орденами Великої Вітчизняної війни II ступеню, Червоної Зірки та медалями.
" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл