DataLife Engine > Памятки архітектури > Палац Терещенків

Палац Терещенків


28 серпня 2013. Разместил: tra
Далі за маршрутом - ДЕНИШІ. їхати будемо через центр Житомира, який оглянемо завтра. А поки що увага: в селі Березина «таємно» вартують даїшники.
У Житомирі нікуди не звертаємо, і їдемо вулицею Київською до Соборної площі. Тут повертаємо ліворуч, і їдемо за знаками
Дєниші. Руїни палацу Терещенків на Чуднів. Траса дуже мальовнича, йде вздовж Тетерева, де влітку відпочиває весь Житомир. До Денишів 24 кілометри. При в'їзді до села уважно дивимось на протилеж-ний бік Тетерева, де над деревами височіють руїни палацу Терещенків. Судячи з решток ліпнини, це була насправді розкішна резиденція цукрових магнатів. Кажуть, ніби підлога одного із залів була вкрита золотими карбованцями. При цьому додають, що коли про це дізнався цар, то був невдоволений, адже не годиться ходити по державних гер-бах із його зображенням. Нібито тоді Терещенко наказав поставити монети на ребро... Так чи інак, але всі ці розкоші зникли одразу після революції.
Нещодавно територію навколо руїн розчистили від кущів і зрубали дерева, що проросли з фундаментів.
Кажуть, ніби хтось купив колишню терещенківську власність... Залишаємо палац і їдемо до монастиря в ТРИГІР'Ї, але перед ним маємо ще одну зупинку. Це дамба на Тетереві (дивимось праворуч). Залишаємо біля неї авто і йдемо на прогулянку. З дамби непоганий краєвид на монастир, але найцікавіше чекає на нас з іншого боку - скелі. Тут завжди є альпіністи, для яких тут просто рай. У липні компанію їм складають численні барди, що з'їжджаються на щорічний фестиваль.
Рушаємо далі до в Тригір'я. Віднедавна земельні ділянки коштують тут силу силенну грошей, а ще років зо п’ять тому в селі можна було придбати хатинку з садом за пару тисяч доларів. Не дивно, що земля тут коштує так дорого, Тригір'я - найгарніше місце поблизу Житомира. Тож і створення тут чоловічого Преображенського монастиря в XV столітті цілком природне. Найдавнішою спорудою обителі є келії 1782 року, Преображенська ж церква походить з середини XIX століття. У ній зберігається чудотворна ікона Тригірської Божої Матері. Нещодавно ченці відкрили фундаменти старовинного храму. Можливо, одного з перших. Крім молитов і праці, тутешні ченці мають хист й до ландшафтного декору: поруч з келіями, є щось на зразок саду каменів.
Ми, все ж таки затримаємось у цих місцях ще трохи. За селом, в напрямку Нової Рудні, є чудові галявини на березі Тетерева. Радимо зробити тут коротенький пікнік, після якого поїдемо до села Висока Піч, в якому повернемо праворуч (а потім ліворуч) на БАРАНІВКУ