На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія міста » По-німецьки добротно

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


По-німецьки добротно
12 травня 2009
 (голосів: 0)
Бункер Гіммлера віддали туристам
Київська комерційна структура кілька років тому приватизировала Житомирську історичну пам'ятку і обіцяє в недалекому майбутньому реставрувати її та надати очам допитливих туристів.

По-німецьки добротно

Існує багато підтверджень того, що рейхсфюрера СС Генріх Гіммлер в 1942 році приїжджав в Житомир. Досі живі свідки, які бачили цього відомого нациста власними очима.

Зупинявся він ймовірно саме в об'єкті, про який йде мова. Збереглися дві залізобетонні коробки, розташовані приблизно в кілометрі одна від одної. Одна на території нинішньої військової частини, друга безпосередньо в селищі, поруч з житловими будівлями. Зловісну славу бункеру принесло те, що саме тут Гіммлер зібрав усіх начальників СС і поліції прилеглих населених пунктів і оприлюднив кривавий план "Ост".
Зроблені бункери по-німецьки добротно. Товщина стін сягає трьох метрів. Дах кожного з них по залізобетонних стелях покритий товстим шаром спеціальної гуми, щоб зберегти об'єкт у разі прямого попадання снаряда. Такий собі ефект батута.
Крім дверей (колись броньованих, а тепер дерев'яних), кожна коробка має також невелике вікно збоку, закрите сталевим люком. На бункері, який розташований у селищі, чітко видно сліди від куль і навіть снарядів.
До недавнього часу ці легендарні будівлі використовувалися місцевими жителями в якості льоху, для зберігання картоплі, консервації, сельхозінвентаря.

Власники бункера не поспішають відкривати карти
В 2003 році одна з київських фірм, що спеціалізується на міжнародному туризмі, на законних підставах приватизуровала об'єкт, про який йде мова. І він нарівні зі "ставкою Гітлера" Вервольф "під Вінницею, об'єктами" лінії Сталіна "і кількома замками із західних областей був включений в список об'єктів перспективного розвитку туризму в Україні.

Голові Гуйвинської селищної ради Петру Сахневічу був запропонований на розгляд інвестиційний проект вартістю в 60 мільйонів доларів, згідно з яким "бункер Гіммлера" переобладнають в сучасний туристичний комплекс, а вимираюче селище Гуйва отримає перспективу відродження. Для Петра Сахневіча проект був "манною небесною", однак у середині 2004 року один з великих чиновників обласної адміністрації не дав ходу цієї ідеї. Він побачив у ній пропаганду фашизму. У результаті інвестори пішли, а Житомирщина не отримала 60-ти мільйонів.
Після цього керівник київської фірми оголосив табу на поширення будь-якої інформації про "бункер". І лише з часом він повідомив кореспонденту "20 хвилин" (заручившись обіцянкою не називати ні його імені, ані назви фірми) про намітилися в цій справі зрушенняі.
- Кілька років тому Житомирщина "з ідеологічних міркувань" втратила прекрасний інвестиційнийо проект. І сьогодні нам варто немалої праці його відновити. Тому поки що робота не закипить, про наші плани розповідати не варто. Зазначу тільки, що ідеологія тут ні при чому. У Польщі, Німеччини, Австрії спорудження епохи нацизму давно перетворені місцями для відвідування туристів, а у вас чомусь прикриваються "ідеологією". Приватизувавши об'єкт, ми розглядали його не як "іменну" споруду, а як історичну пам'ятку - фортифікаційне укріплення часів Другої світової війни, частина цілого комплексу споруд, які залишилися на території Житомирської області. Уся ж інша інформація буде оприлюднена тільки тоді, коли об'єкт буде повністю готовий до прийому туристів.


Подробнее Просмотров: 3924Раздел: Історія міста Автор: klabanКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Бункер Гіммлера - не міф!
  • У бункері Гіммлера
  • Бункер Гіммлера
  • Резиденція Генріха Гіммлера на Житомирщині
  • У бункері Сталіна й сьогодні зникають люди.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни