DataLife Engine > Історія Черняхівського району > Село Некраші Черняхівського району.

Село Некраші Черняхівського району.


30 липня 2009. Разместил: ALEX
Некраші - село, яке входить до Троковицької сільської ради Черняхівського району Жито-мирської області.
Село Некраші виникло в кінці 16 століття на річці Свинолужці. Населення с. Некраші - п"ятсот сімдесят п"ять чоловік.
Площа населеного пункту складає 217,4 га.
Назва с. Некраші походить від того, що на цю місцевість пани відправляли селян кріпаків, які не виконували їх розпорядження, виступали проти панів, займалися розбоєм. Таких людей називали некращі люди, а село де вони поселялись назвали Некраші.
Люди, які поселялись, рубали чагарники, сіяли зернові культури жито, овес, ячмінь. Праця людини вдосконалювалась, знаряддя праці ставали більш кращими.
Відлуння історичного залпу „Аврори" докотилось і на Полісся, сколихнуло с. Некраші. Колгосп у с.Некраші було створено в 1930 році, організаторами якого були Євпак Пилип Титович, Остапчук Ольга Іванівна, Остапчук Федір. Важкі були перші роки існування колективного господарства.
Всі помилки пов'язані з порушенням ленінських принципів кооперування селянства і насильницькі методи колективізації, масове „розкуркулення", низька культура землеробства, безграмотність, слабка технічна база не обійшли і село Некраші.
На два з половиною роки село Некраші поринуло в чорну пітьму фашистської окупації. Багато некрашівців полягли смертю хоробрих на дорогах війни. Величезних матеріальних збитків заподіяли фашисти господарству некрашівських колгоспників. Нелегко було заліковувати рани завдані війною. Поступово поверталися в село демобілізовані воїни. Було заново відбудовано господарські приміщення, освоєні посівні площі.
Є в селі Некраші фельшерсько-акушерський пункт, клуб, школа І-ІІ ступенів, дві крамниці. В школі навчається 68 учнів, директор Кравчук Алла Дмитрівна. Також працює клуб, проводяться вечори, дискотеки.
В с. Некраші створене сільськогосподарське підприємство ПП «Некраші» , яке очолює Котвіцький М.И.
Планується провести газифікацію села.
Історія продовжується і в ній буде ще багато славних сторінок.

" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл