DataLife Engine > Памятки архітектури, Михайлівська вулиця > Свято-Михайлівський собор

Свято-Михайлівський собор


11 січня 2009. Разместил: KotBazilio
Михайлівська церква — є пам'яткою архітектури місцевого значення і храмом Української Православної Церкви Київського Патріархату в м. Житомирі.

Михайлівська церква побудована в 1856 р. на кошти житомирського купця Михайла Хаботіна.

Свято-Михайлівський собор


У середині 19-го століття в місті переважна більшість православних церков були дерев’яними; мурована церква стояла лише на Святояковлевському кладовищі. У той же час лише кам’яних римо-католицьких храми було чотири. Житомирський купець Михайло Хаботін взявся за власні кошти збудувати для православних прихожан православний храм. За задумом Хаботіна, нова церква не повинна була підпорядковуватися як місцевій духовній, так і світській владі.

Власне будівництву споруди заважали фінансові негаразди фундатора. Адже загальні витрати на храм склали величезну суму - близько 37 тисяч карбованців. Це майже вдвічі перевищувало річний бюджет Житомира, який у ті роки коливався у межах 20 – 21 тисяч карбованців. Але, незважаючи ні на що, благодійник здійснив свій задум, і у 1856 році Свято-Михайлівська церква була освячена.

У 60-х роках XX століття радянська влада припинила діяльність церкви, у приміщенні розташовувалося Товариство «Знання», а згодом – театр ляльок.

Свято-Михайлівський собор


21 листопада 1991 року приміщення храму було повернуто релігійній громаді, розпочалися служби. Настоятелем був призначений ієрей Богдан Бойко.

У соборі служать 8 священиків, в неділю відправляється три божественних літургії.

Свято-Михайлівський собор


У храмі діє одна з найкращих недільних шкіл України, де зараз навчаються близько 500 дітей. При церкві функціонує бібліотека, послугами якої користуються не тільки віруючі, а й студенти вищих навчальних закладів Житомира. Також при церкві діє оздоровчий дитячий табір у с. Левків, де під час літніх канікул оздоровлюються діти прихожан та учні недільної школи; безкоштовна медична консультація для малозабезпечених верств населення.
Храмы и монастыри Курска