На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Памятки архітектури » Свято-Михайлівський собор

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Свято-Михайлівський собор
11 січня 2009
 (голосів: 16)
Михайлівська церква — є пам'яткою архітектури місцевого значення і храмом Української Православної Церкви Київського Патріархату в м. Житомирі.

Михайлівська церква побудована в 1856 р. на кошти житомирського купця Михайла Хаботіна.

Свято-Михайлівський собор


У середині 19-го століття в місті переважна більшість православних церков були дерев’яними; мурована церква стояла лише на Святояковлевському кладовищі. У той же час лише кам’яних римо-католицьких храми було чотири. Житомирський купець Михайло Хаботін взявся за власні кошти збудувати для православних прихожан православний храм. За задумом Хаботіна, нова церква не повинна була підпорядковуватися як місцевій духовній, так і світській владі.

Власне будівництву споруди заважали фінансові негаразди фундатора. Адже загальні витрати на храм склали величезну суму - близько 37 тисяч карбованців. Це майже вдвічі перевищувало річний бюджет Житомира, який у ті роки коливався у межах 20 – 21 тисяч карбованців. Але, незважаючи ні на що, благодійник здійснив свій задум, і у 1856 році Свято-Михайлівська церква була освячена.

У 60-х роках XX століття радянська влада припинила діяльність церкви, у приміщенні розташовувалося Товариство «Знання», а згодом – театр ляльок.

Свято-Михайлівський собор


21 листопада 1991 року приміщення храму було повернуто релігійній громаді, розпочалися служби. Настоятелем був призначений ієрей Богдан Бойко.

У соборі служать 8 священиків, в неділю відправляється три божественних літургії.

Свято-Михайлівський собор


У храмі діє одна з найкращих недільних шкіл України, де зараз навчаються близько 500 дітей. При церкві функціонує бібліотека, послугами якої користуються не тільки віруючі, а й студенти вищих навчальних закладів Житомира. Також при церкві діє оздоровчий дитячий табір у с. Левків, де під час літніх канікул оздоровлюються діти прихожан та учні недільної школи; безкоштовна медична консультація для малозабезпечених верств населення.
Храмы и монастыри Курска


Подробнее Просмотров: 7995Раздел: Памятки архітектури, Михайлівська вулиця Автор: KotBazilioКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Михайлівська церква Житомира
  • Пішохідна вулиця Михайлівська
  • Історія міста Бердичів.Релігійне життя міста.
  • Один з найбільших в Україні дерев'яних храмів
  • Михайлівська вулиця та її іcторія
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни