На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Чи реально перетворити хобі на бізнес?
Досить великий відсоток людей мають хобі, причому це можуть бути як банальне збирання марок і вишивка картин та одягу так і більш екзотичні варіанти, як то розведення тропічних плазунів і рибок чи ...

Доставка цветов Житомир – комфортный сервис от Roza24.com.ua
Специализированный салон доставки цветов в Житомире обеспечивает комплексный подход на базе удобной онлайн-площадки. Соответственно, более нет нужды куда-либо ехать и тратить ценное время на поиски.

Подобова оренда квартир у Львові
Багато хто з нас рано чи пізно стикається з необхідністю пошуку житла для ночівлі. Причин тому може бути маса. Раніше альтернативи готелям не існувало. В даний час великим попитом користується ...

Що смачніше: риба гарячого чи холодного копчення?
Неймовірний аромат, чудовий смак та, звичайно, поживність – це найголовніші переваги такої страви. Серед гурманів популярною є риба гарячого копчення, котра має велику соковитість та м’якість.

Українська мова в надійних руках Лепетуна
Трохи менше 4 років тому розпочалася реалізація проекту «Мова – ДНК нації», який було засновано Наталею Клименко та Павлом Мельником-Крисаченком. Все почалося з ініціативи пані Наталі робити дописи у ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Підземелля Житомирщини » Підземелля області.9 жовтня 1992 року.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Підземелля області.9 жовтня 1992 року.
15 травня 2009
 (голосів: 1)
9 жовтня 1992 р.

Протягом ось вже кількох років дослідженням житомирських підземель займається група студентів-спелеологів при турклубі педінституту. А в цьому році групою було здійснено ряд експедицій по області.

Місцем робіт стало одне з сіл Житомирського району. З розповідей очевидців підземний хід починався від церкви і вів до кам'яного хреста. На цьому місці раніше стояла каплиця. Об'єктом робіт було вибрано місце, де три роки тому в підземний хід провалилися коні. Провал засипали. Зрівняли із землею. Відшукати це місце було не так легко. Вирішено було прорити два шурфа. В одному з них на глибині 2-х метрів, відкрився вхід, що йде в бік церкви. З кожним кроком він ставав все ширше. Через 100 м це була вже ціла галерея, склепіння якої досягали 1,80 м, а ширина становила 2 м. Вздовж стін стояли лавки і стійки для факелів. По боках були розташовані ніші та повітревідводи. Хід закінчувався невеликою кімнаткою під церквою, від якої у різні боки йшли нові галереї. Одна з них вела під річку, інші через кілька десятків метрів, закінчувалися завалами.
Друга, протилежна гілка цього ходу, що веде до кам'яного хреста, після невеликого повороту закінчувалася черговим завалом.

Кілька днів намагалася пробитися група крізь завали, але безуспішно. За весь час роботи єдиними знахідками стали скелет людини, розкопаний в одному з завалів, та залишки кострищ в ходах.

Так підземелля до кінця і не розкрило свою 400-річну історію (в литовсько-польських документах цей населений пункт згадується в XVI столітті). З причини відсутності належного спорядження роботи вирішено було припинити. Експедиція фінансувалася за рахунок самих членів групи.

Ну а ще старожили стверджують, що це відрізок хода по лінії Житомир-Кодня ...Подробнее Просмотров: 2254Раздел: Підземелля Житомирщини Автор: klabanКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Підземелля Житомирщини.Експедиція під землю.Вулиця Кафедральна.Замкова Гора ...
  • Підземелля Житомирщини.Експедиція під землю.Вулиця Пушкінська.Подол.
  • Підземелля Житомирщини.Експедиція під землю.Вулиця Велика Бердичівська.Драм ...
  • Підземелля Житомирщини.Експедиція під землю.Костьол.Михайлівська церква.
  • Підземелля Житомирщини.Експедиція під землю.Костьол.Михайлівська церква.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни