DataLife Engine > Підземелля Житомирщини > Підземний Житомир.31 серпня 1990 р. - 28 вересня 1990 р.

Підземний Житомир.31 серпня 1990 р. - 28 вересня 1990 р.


15 травня 2009. Разместил: klaban
Газета «Житомирський вісник» організовує експедицію під землю. Для цього формується група спелеологів.

Житомирянин С. В. Собчук повідомляє, що ще в 1914 році комісія в складі військових вивчала житомирські підземні ходи, був складений відповідний звіт, який потім зник з архіву за загадкових обставин.

Також пригадується пророцтво сорокашести літньої давнини одного з житомиряна, який стверджував, що повинен зробити «підземне» відкриття, що приголомшить земляків. Але дуже скоро він загинув при нез'ясованих обставинах.

Пригадуються факти, що під час Великої Вітчизняної війни в одному з підземних ходів житомиряни ховалися під час бомбардувань і облав, які проводили окупанти. Ще одним підземним входом скористалися полонені для втечі з колишньої в'язниці (по вул. Черняховського).

Також Собчук С.В. повідомляє, що неодноразово вже був у підземеллі, бачив на стінах загадкові умовні позначки у вигляді стрілок. Зустрічалися обривки старих дореволюційних газет, старовинна зброя.Не виключає, що там робили схованки для скарбів.


31 серпня 1990 р. - 28 вересня 1990 р.

На 64 метра поглибилися спелеологи за півтора місяця в завали підземелля. Підземні коридори шириною приблизно 110 см з нішами однакового розміру, які розміщені на однаковій відстані.

Для житомирських підземних ходів характерні наступні будівельні елементи: цегляна кладка зі склепіннями, ніші, повітревідводи, глухі стіни.

Стіни в основному кам'яні, але є і з глини.
Збільшується кількість трофеїв. В основному це речі з міді, бронзи, скла, минулого й позаминулого століть, які викликають великий археологічний інтерес.

Див фото:
А - повітревідводи;
Б - ніша
Підземний Житомир.31 серпня 1990 р. - 28 вересня 1990 р.