На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Самостійна оренда житла: корисні рекомендації
Купівля власної нерухомості враховуючи ціни на житло доступна далеко не всім українцям. Але не залишатися на вулиці якщо немає власної житлової площі. У даній ситуації допомогти у розв'язанні ...

Читання-реготання: добірка смішних книг
Найсмішніші і, водночас, найтрагічніші твори, як не крути, – це історії про людські хиби і вади, а головною хибою сучасної людини є егоїзм...

Скільки заробляє менеджер
Фахівці в сфері менеджменту потрібні повсюдно. Але багато хто не знає, в чому полягає цей вид діяльності, і які його особливості. Дана стаття докладно і ясно розповість про всі деталі: скільки в ...

Услуги устранения засоров канализации в Житомире
Традиционные способы прочистки канализации механическими способами не решают проблемы до конца. После вантуза или гибкого шнура проблема устраняется на короткий срок, так как из-за налета на ...

Путівник Німеччиною
Ласкаво просимо до нашого путівника Німеччиною. Це корисно для всіх, хто вивчає німецьку культуру, звичаї, манери, етикет, цінності та бажання краще зрозуміти людей. Ви можете поїхати до Німеччини з ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Видатні люди » Очерет Михайло Йосипович

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Очерет Михайло Йосипович
20 травня 2009
 (голосів: 0)
Очерет Михайло Йосипович
9. 04. 1926 - 8. 02. 1945
Герой Радянського СоюзуОчерет Михайло Йосипович - стрілець 990-го стрілецького полку 230-ї стрілецької дивізії 1-го Білоруського фронту, єфрейтор.

Народився 9 квітня 1926 року в обласному центрі України - місті Житомирі. Єврей. Член ВЛКСМ з 1944 року. Закінчив 7 класів школи № 23 міста Житомира. На початку війни разом з сім'єю переїхав до міста Пугачов Саратовської області, де і закінчив середню школу.

У 1943 році добровільно вступив у Червону Армію. У боях Великої Вітчизняної війни з 1943 року. Воював на 1-му Білоруському фронті. Пройшов з боями шлях від Дніпра до Одера.

7 лютого 1945 року стрілецький батальйон 990-го полку, діючи у передовому загоні 230-ї стрілецької дивізії, ще з ранку форсували річку Одер і захопив село Карлсбізе. Тепер він вів запеклий бій за утримання і розширення плацдарму. Ворог відчайдушно контратакував, намагаючись відкинути батальйон за річку. Адже Одер - остання велика водна перешкода на підступах до Берліна. І цю перешкоду долали наші воїни.

Втома, замерзший одяг сковували руху бійців. Погрітися б, просушити обмундирування та й відпочити трохи ... Але такої можливості не було. Ворог тиснув, і треба було відбиватися. Тільки до вечора напруга бою трохи спала.

Взвод 7-ї роти, в якому служив єфрейтор М.І. Очерет, було виділено для охорони штабу батальйону і розташувався в селі.

Командир попередив, що фашисти готують новий удар. Підійшли танки ворога, підтяглася артилерія, міномети. Але плацдарм треба утримати. Адже наші головні сили до ранку почнуть переправу.

Вранці 8 лютого 1945 року артилерійські та мінометні вибухи розірвали тишу. Трохи відпочивши за ніч бійці в густій предутреннем тумані займали оборону. Відділення М.І. Очерета розташувалося на перехресті вулиць. Звідси зручно було вести обстріл і спостереження.

А за околиці села вже розгорався бій. Під прикриттям туману ворог атакував двома батальйонами піхоти з 15 танками. Після потужної артилерійсько-мінометного нальоту гітлерівцям на вузькій ділянці вдалося прорвати оборону батальйону і увірватися в Карлсбізе. Над штабом батальйону нависла смертельна загроза. Загине штаб - некерований батальйон навряд чи утримає плацдарм.

Мужньо відбивалися бійці батальйону від тиснувшого ворога, але занадто нерівні були сили. Танки, хоча й повільно, але неухильно просувалися вздовж села. Оглушливо розриви снарядів і мін почастішали, місцями загорілися будівлі, потягнуло димом і гарью. Переривчастий вітер розірвав завісу туману і погнав його до річки, в яри. Прояснилося, і єфрейтор М.І. Очерет побачив: танки ворога, ведучи безперервний вогонь з гармат і кулеметів, наближаються до його позиції.

М.І. Очерет ще раз перевірив гранати, розклав їх біля себе і затамував подих в очікуванні головного танка. Ворог йшов колоною, вузька вулиця села виключала обгін і маневр. Досить підбити перший танк - і вся колона буде затримуватися.

Ось фашистські чудовиськавже майже поруч. М.І. Очерет кинув зв'язку гранат назустріч наступаючому танку. Оглушливо вибух потряс вулицю. Танк ненадовго завмер, але потім знову, ведучи вогонь, рушив уперед прямо на М.І. Очерета.

Невже промахнувся? А як же плацдарм? Великою кров'ю бійців обійшлося його захоплення. В безвихідну ситуацію потраплять товариші, якщо ворог розгромить штаб батальйону і прорветься до річки. Ні, цього не можна допустити! М.І. Очерет схопив гранати і кинувся під гусениці ворожого танка. Підбита машина загородила вулицю. Колона фашистських танків повільно подалась назад.

Бій був виграний. Плацдарм утриманий. Михайло Йосипович Очерет загинув, до кінця виконавши свій військовий обов'язок.

Похований в німецькому селі Ней-Левін.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 травня 1945 року за подвиг, здійснений на одерському плацдармі, єфрейтору Михайлу Йосиповичу Очерету посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

У Житомирі на будівлі школи № 23 Герою встановлена меморіальна дошка.
Очерет Михайло Йосипович

Значна частина матеріалів про Героя люб'язно надані Ігорем Сердюкова (місто Київ, Україна).


Подробнее Просмотров: 3258Раздел: Видатні люди Автор: klabanКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Хмельов Павло Васильович.
  • Герої Радянського Союзу з Черняхівського району. Савчук Степан Варфоломієв ...
  • Вулиця Черняховського
  • Герої Радянського Союзу з Черняхівського району.Тишкевич Василь Антонович.
  • Герої Радянського Союзу з Черняхівського району.Поліщук Йосип Митрофанович.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни