На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Чи реально перетворити хобі на бізнес?
Досить великий відсоток людей мають хобі, причому це можуть бути як банальне збирання марок і вишивка картин та одягу так і більш екзотичні варіанти, як то розведення тропічних плазунів і рибок чи ...

Доставка цветов Житомир – комфортный сервис от Roza24.com.ua
Специализированный салон доставки цветов в Житомире обеспечивает комплексный подход на базе удобной онлайн-площадки. Соответственно, более нет нужды куда-либо ехать и тратить ценное время на поиски.

Подобова оренда квартир у Львові
Багато хто з нас рано чи пізно стикається з необхідністю пошуку житла для ночівлі. Причин тому може бути маса. Раніше альтернативи готелям не існувало. В даний час великим попитом користується ...

Що смачніше: риба гарячого чи холодного копчення?
Неймовірний аромат, чудовий смак та, звичайно, поживність – це найголовніші переваги такої страви. Серед гурманів популярною є риба гарячого копчення, котра має велику соковитість та м’якість.

Українська мова в надійних руках Лепетуна
Трохи менше 4 років тому розпочалася реалізація проекту «Мова – ДНК нації», який було засновано Наталею Клименко та Павлом Мельником-Крисаченком. Все почалося з ініціативи пані Наталі робити дописи у ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Видатні люди » Ярослав Домбровський

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Ярослав Домбровський
30 січня 2010
 (голосів: 6)
Ярослав Домбровський народився в місті Житомир в родині збіднілих дворян. З 1845 по 1853 роки учень Брестського кадетського корпусу. У 1855 році після навчання в Санкт-Петербурзькому Дворянському полку стає прапорщиком, призначається в дев'ятнадцяту польову артилерійську бригаду, яка брала участь в кавказькій війні. У 1859 вступає до Миколаївської академію Генерального штабу і одночасно вважається членом гуртка опозиційно налаштованих офіцерів-генштабістів. Через деякий час стає його керівником.

З грудня 1860 починає співпрацювати з польськими конспіратором. Через деякий час, а саме 6 лютого 1862, переїжджає до Варшави як начальник міста і члена Центрального Національного Комітету. Ярослав Домбровський розробив план повстання, який йому довелося здійснювати зі стін Варшавській цитаделі, в зв'язку з арештом 14 серпня. Коли план повстання провалився, то Домбровський був засуджений до 15 років каторжних робіт. Проте в грудні 1864 року він здійснює втечу з Московської пересильної тюрми.

Подружжя Домбровських емігрує до Європи, де налагоджують зв'язки в Швеції, Німеччини, Бельгії, Швейцарії. Восени 1865 Ярослав Домбровський приїжджає в Париж, де влаштовується на роботу креслярем. Через рік відбувається Об'єднання польської еміграції, яке пізніше стане Об'єднанням польської демократії. Домбровський стає активним членом цієї організації.

У 1868 році в світ виходить книга Ярослава Домбровського «Критичний нарис війни 1866 року в Німеччині та Італії». У 1870 році Домбровський закликає створити польські загони для участі в Франко-Прусської війні, однак уряд національної оборони критично поставився до такої справи. У жовтні того ж року на прохання Гарібальді Домбровський виїжджає в Ліон для командування польським легіоном, але цей план чекає крах, тому в березні Домбровський повертається назад до Парижа.

Ярослав Домбровський активно брав участь у військових дії під час Паризької Комуни. Керував 21 легіоном, після був комендантом Паризького укріпленого району і командувачем військами західного сектора оборони Парижа. Домбровському присвоєно звання генерала. У квітні і травні бере активну участь у бойових діях Комуни проти версальців. Але 23 травня 1871 року в бою отримує важке кульове поранення не сумісне з життям, тому вмирає через 2 години в Паризькій лікарні Ларібуазьер. Після закінчення декількох днів Адольф Т'єр придушив повстання і ліквідував Паризьку Комуну.


Подробнее Просмотров: 3885Раздел: Видатні люди Автор: KotBazilioКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Якір Й.Е.
  • Гамарник Ян Борисович.
  • Вулиця Маликова
  • Перехід Суворова через Овруч.
  • Олександр Воєвуцький одружився
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни