На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Житомирская рыбалка. Что выбирают для рыбалки в Житомире
Рыбалка давно уже ушла от самоделок и выщипывания перьев у гусей. Рыболовы городов Украины перешли на специализированные фабричные рыболовные снасти. Рядовой рыболов уже не удовлетворяется китайскими ...

Особливості вибору і покупки приватного будинку
Угоди з приватною нерухомістю лише частково схожі на придбання квартири в багатоповерховому будинку. В першу чергу це обумовлено тим, що будинки продаються разом з ділянкою землі, на якій ...

Самостійна оренда житла: корисні рекомендації
Купівля власної нерухомості враховуючи ціни на житло доступна далеко не всім українцям. Але не залишатися на вулиці якщо немає власної житлової площі. У даній ситуації допомогти у розв'язанні ...

Читання-реготання: добірка смішних книг
Найсмішніші і, водночас, найтрагічніші твори, як не крути, – це історії про людські хиби і вади, а головною хибою сучасної людини є егоїзм...

Скільки заробляє менеджер
Фахівці в сфері менеджменту потрібні повсюдно. Але багато хто не знає, в чому полягає цей вид діяльності, і які його особливості. Дана стаття докладно і ясно розповість про всі деталі: скільки в ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія міста » Роботі - шабаш: хлопці вино знайшли!

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Роботі - шабаш: хлопці вино знайшли!
13 травня 2009
 (голосів: 2)
Роботі - шабаш: хлопці вино знайшли!
Загадкам і таємниць підземних знахідок була присвячена публікація «Що шукали фашисти в житомирських підземеллях?» ( «Бізнес клуб 17 березня 1999 р). Продовжуючи цю тему, ми будемо коротенько нагадувати певні деталі тієї попередньої публікації і доповнювати їх новими відомостями. А попутників у нас буде двоє. До вже відомого вам Сергія Собчука (нагадаємо, він зараз - заступник директора однієї з житомирських фірм) ми попросили приєднатися Павла Шмуневского,який чимало часу і сил присвячує вивченню інтригуючих сторінок історії нашого краю (крім іншого, він є керівником військово-патріотичного об'єднання «Пошук» ).

У минулій публікації ми згадували про разповіді старожилів про те, що ще перед першою світовою війною спеціальна комісія (з переважанням у її складі військових) склала детальний звіт про вивчення житомирських підземель, але що було в тому звіті - невідомо, бо документи безслідно зникли (залишилася лише досить велика папка з відповідним написом). Згадувалися і розповіді старожилів про те, що, увійшовши в Житомир в 1941-му, фашисти першим ділом організували спеціальну команду і почали обстежувати підземелля, причому із зони пошуків (район нинішньої Соборної площі) виселили місцевих жителів, саму зону обнесли високим дерев'яним парканом і розвісили оголошення про те, що будь-який прояв інтересу до розкопок буде каратися смертю Чим керувалися фашисти в своїх пошуках? Не тими чи зниклими документами?
Якщо фашисти шукали так ретельно, то могли, по крайней мере, напоротися на вино. Виявляється, в підземеллях воно трапляється.
П. Шмуневскій –З розповіді Миколи Захаровича Балюка, який після війни працював у відділі капітального будівництва Житомирського міськвиконкому й проїжджаючи в машині через площу, нині Соборну, де розбирали руїни на місці нинішнього кутового будинку з перукарні, він з подивом зауважив, що роботи чомусь не проводяться. З огляду на суворі порядки того часу, Микола Захарович вирішив з'ясувати причину такого перекуру. Зайшов в руїни - вся бригада на місці, в затишному кутку, але поголовно - п'яні! Розповіли, що знайшли лаз в підземелля, де і знайшли вино в пляшках ще дореволюційного розливу « Хоч би не отруєні », - подумалося тоді Балюку. Але нічого, обійшлося.

До речі кажучи, такі хмільним знахідки трапляються не тільки в Житомирі. В одному з номерів журналу «Киевская старина» за 1900 рік довелося прочитати статтю Я. Мердера, в якій повідомлялося, що ще на початку нинішнього століття бочки з вином знайшли офіцери зі спеціальної групи, обстеживши підземелля в Бердичеві.

Утікач з казанком монет.
У минулій публікації ми в трохи жартівливій манері повідали міську легенду про те, що влітку 1941 року, перед вступом фашистов в Житомир, городяни на перехресті нинішніх вулиць Київської та Московської - спішно закопали на десятиметровую глибину одинадцять скринь з накопиченими скарбами загальною вартістю в кілька мільярдів доларів . Так ось, скрині скринями, але дещо саме в тому місці було виявлено майже чотири десятиліття тому.

П. Шмуневскій: - Один давній знайомий свого часу розповів мені про комічним випадку, що мав місце, коли на перехресті вулиць Київської та Московської будувався кутовий будинок через дорогу від універмагу (там до недавнього часу розміщалася дієтична їдальня). Сам оповідач був тоді школярем, жив у сусідньому будинку роблячи уроки, цікавості ради поглядав у вікно. На вулиці працював екскаватор Коли він в черговий раз зачерпнула ковшем, в породі щось блиснуло, кілька роззяв кинулися туди за відповіддю на запитання «що це?», Але спритнішим всіх виявився екскаваторник схватив казан з монетами, дав деру вздовж вулиці Московської. Що було далі з тією знахідкою і втікачем - залишається тільки здогадуватися ...

Наші предки рили по-стаханівськи.
Виявляється і під час будівництва універмагу чотири десятиліття назад житомиряни бачили провали в підземеллі. Актуальна «підземна» тема і для півночі елітного мікрорайону. Це там де вулиці Малікова і Клосовського розділені великим яром. Коли тема оповзнів грунту із загрозою житловим будинкам ще кілька років тому тільки починала набувати зловісного звучання від головного інженера проекту КП «Житомирпроект Григорія Кравчука довелося почути, що під поверхнею тамтешніх схилів з давніх часів збереглися підземні ходи і печери, в яких наші предки ховалися під час ворожих набігів.
У Бердичеві ще сто років тому було обстежено 130 печер. Різною мірою досліджені підземні галереї в Дзержинському, Овруцькому, Чуднівському, Андрушівському, Коростишевському районах у Радомишлі і Новоград-Волинському. А ще в селі Кодня Житомирського району.

П. Шмуневскій: Одразу слід зауважити, що Кодня значиться серед найдревнейшіх населених пунктів Житомирщини, походить з Київської Русі. Стародавнє городище збереглося до наших днів. Але особливо інтригуючими є підземні ходи (це частина давніх оборонних споруджень). Мережа ходів відрізняється складною структурою і для її обстеження в 1982 році в Житомирі була зібрана невелика експедиція і в кінці серпня ми прибули до місця біля дороги недалеко від мосту через річку Коденку звідки підземний хід тягнувся в напрямку городища. Починався він довгим вузьким коридором висотою трохи більше півтора метра але далі висота збільшувалася і вже через два десятки метрів ми дісталися до просторого приміщення з стелею в два з половиною метра. Деякі з коридорів розходиться звідти в різні сторони і закінчувалися обвалом або тупиками. Хоча ми опинилися на глибині 7-9 метрів, повітря у підземеллі був чистим і свіжим що забезпечувалося численними повітропроводами в стінах. Але в підземних ходах не до комфорту. Треба бути уважним. Та ж мережа ходів у Кодні побудована так, що можна в підземних коридорах блукати цілий день але так і не знайти виходу. Це було зроблено для дезорієнтації ворогів від яких місцеві жителі і ховалися під землею ще близько півтисячі років тому.

З Собчук - Мені довелося бути серед членів тієї групи, яка обстежувала підземні ходи в Кодні. Зізнаюсь це досить гострі відчуття, коли слідом за товаришем пробираєшся по вузькій «кишці» в надії, що не присипле, не завалить і що рано чи пізно має стати просторіше і можна буде випростатись у весь зріст. І вже потім розумієш, якою розгалуженою і досить масштабною є мережа підземних ходів у Кодні. А на стінах і стелях збереглося чимало написів різного часу, які являють собою цікавий матеріал для фахівців-дослідників. Головне тут - не запізнитися і не допустити варварства, як це мало місце в Кодні, де в минулому десятилітті було підірвано красень - собор, споруджений у 1826 році і лише трохи поступався висотою кафедрального собору в Житомирі.

Ми вже повідомляли про дещо загадкову загибель житомирянина, який займався підземеллями кілька десятиліть тому. Так ось, Павло Шмуневскій уточнив те повідомлення. Дійсно коли на початку п'ятдесятих будували обком партії головний геолог «Облпроекта» С. Буравльов, який брав участь в тому будівництві склав докладні схеми підземних ходів, які в 1953-1955 роках були розкриті буровими шпарами. Крім того С. Буравльов позначив збережені глибокі підвали і передбачувані підземні ходи. Про виконану роботу він розповів в присутності кількох людей підкресливши, що бачив таке, таке! ». Мовляв доведе справу до кінця - і буде сенсація! А через десять днів Буравльова знайшли мертвим на березі Кам'янки (за офіційною версією потонув але, в такому випадку, як він опинився на березі?)


Подробнее Просмотров: 4315Раздел: Історія міста Автор: klabanКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Що шукали фашисти в житомирських підземеллях?
  • Підземні горизонти історії.
  • "ТАЄМНИЦІ ЖИТОМИРСЬКИХ ПІДЗЕМЕЛЬ" О. В. Кравчук
  • Підземний Житомир.Червень 1993 року.
  • Підземний Житомир.31 серпня 1990 р. - 28 вересня 1990 р.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни