На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Село Свидя Черняхівського району.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Село Свидя Черняхівського району.
25 липня 2009
 (голосів: 0)

Село Свидя розміщене за 28 км на північний схід від районного центру
Площа населеного пункту 153 га, проживає 317 чоловік.
Назва села Свиді походить від трави свидини, яка у великій кількості росла на околиці села і широко використовувалася. У 1864 році у Свиді було 385 жителів. У другій половині 19 ст. у Свиді проживав поміщик Владислав Квасницький . Він мав більше трьох тисяч десятин землі. Будинки його маєтку: будинок для життя, хліви корівники були добротні, нічого старого не було.
В господарстві широко використовувалися машини: жатки, сінокосилки, культиватори, за¬лізні брами, сівалки, плуги. Все було привезено з Німеччини, Австро-Угорщини та інших місць. Багато прибутку поміщику давав хміль, який тільки почав розводитись в нашій країні. У Свиді були збудовані хмільники на дротах, чотириповерхова хмелесушка. Окрім цього поміщик мав великий сад, який також давав великі прибутки. Біля поміщицького будинку був красивий парк з алеями і квітниками та став, в якому було багато риби.
На початку 20 ст. в селі в повній мірі проявилися характерні для Росії цього часу явища : поширення ринкових відносин, бідування селянства, все це неминуче мало привести до соціальних потрясінь.
1917 рік владу в Росії було захоплено більшовиками. За період громадянської війни 1917-1920м роки влада в селі Видибор змінювалася декілька разів. Почалися реквізиції хліба у селян, переслідування незгодних з комуністичними поглядами. Частина населення чинила опір. В зв'язку з цим в с.Свидя було розміщено загін особливого призначення, командиром якого був Ленський Віктор Павлович. Було заарештовано і розстріляно 7 чоловік. Щоб заручитися під¬тримкою населення у 1920 році у с. Свидя створюється комітет незаможних селян, головою якого був Червінський Арсеній Неофітович. Поміщицька, державна та значна частина землі за¬можних селян була передана бідним селянам.
У 1924 році в с.Свидя створено більшовицький осередок головою якого був Китаєв, урод¬женець с.Свидя. В тому ж році було створено комсомольську організацію, до якої увійшло 7 чле¬нів.
У 1929 році у с. Свидя було створено колгосп імені Першого травня. 15 липня 1941 року Свидя була окупована фашистами. Жителі с.Свиді Захарчук Петро Якович, вчителі Пивовар Степан Романович та Огійчук Катерина Федосівна стали активними учасниками Потіївського підпілля . У роки Великої Вітчизняної війни загинуло 60 жителів с. Свиді.
Остаточно Видибор, Свидя, Ганнопіль, і Коростелівка були звільнені воїнами121-ї стрілкової дивізії 29 грудня 1943 року.
У 1950 році на території сіл Коростелівка, Видибор, Свидя, Ганнопіль було створено один колгосп «Дружба» .
На початку 70-тих років колгосп «Дружба» було перетворено на спецгосп по вирощуванню м’яса та хмелю, а в 1974 році реорганізовано в радгосп.
В даний час в селі Свидя функціонують клуб, фельдшерський пункт та 3 магазини. Село Свидя відноситься до Видиборської сільської ради.

" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 4500Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Село Ганнопіль Черняхівського району.
  • Село Коростелівка Черняхівського району.
  • Село Видибор Черняхівського району.
  • Села Федорівка, Малинівка Черняхівського району.
  • Село Вишпіль Черняхівського району.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни