На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Памятки архітектури » Діаманти серед лісів

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Діаманти серед лісів
28 серпня 2013
 (голосів: 0)
Часто, мандруючи Житомирщиною на захід, я майже без зупинок проїздив бердичівський монастир кармелітів босих, руїни палацу Терещенків у Денишах, скелі над Тетеревом у Чуднові. Мені завжди кортіло зупинитися й оглянути старовину, або природні красоти, але час підганяв: треба було якнайшвидше дістатись Львова, Карпат, Кам’янця- Подільського... Але настав день, коли я все ж таки визначив для себе: «Годі відмовляти собі в задоволенні, їду на Житомирщину!». І справді це ж під боком. Трохи далі, аніж звичайна поїздка на дачу.
Спершу були розроблені одноденні виїзди на Житомирщину, але в мандрівках відкривалось усе більше й більше цікавинок, і одного дня виявилось замало. Раптом знаходились невідомі палаци, церкви, костьоли і парки. На них був потрібен мінімум уікенд. До того ж, мені пощастило знайти багатотомну працю польського краєзнавця Романа Афтаназі, в якій він подає унікальні факти з життя польської шляхти Житомирщини і, зокрема, спираючись на фотографічні дані і спогади останніх власників маєтків, описує розкоші, в яких жили ці люди. Лише в цього автора можна знайти бодай якусь згадку про той чи інший забутий усіма реєстрами і путівниками палац. Можливо, науковці вирішили, що все було знищено за радянських часів? Авжеж, левова частка загинула, але залишились такі перлини, як палаци в Рогачах і Бровках, костьол Святої Клари в Городківці, надзвичайні барокові фрески в Іванкові. Знаходячи їх, я відчував ні з чим незрівняне відчуття першовідкривача, бо навіть поляки давно не їздять до цих місць, не кажучи вже про наших туристів. До того ж, цей край повен природних пам'яток на кшталт каньону ріки Тетерів, утвореного льодовиком Кам’яного Села поблизу кордону з Бєларуссю, або прадавніх хвойних і листяних лісів, вік яких сягає багатьох століть. Проїхавши скрізь зазначенними місцями, спробую взяти на себе відповідальність і сказати: в жодному українському довіднику ви не знайдете інформації, подібної до тієї, що наводиться тут.

Більшість пам’яток області так чи інакше пов’язана з польською шляхтою, і в путів-нику їм відведено дуже багато уваги. Це зумовлено історичними і особистими при-чинами, бо ж плекаю відверту симпатію до наших західних сусідів. Проте, звісно, не забув і про витвори українських майстрів. Згадуються також пам’ятки, пов’язані з єврейською культурою.
Кожен з чотирьох маршрутів надзвичайно насичений і, чесно кажучи, фізично важкий. Тож вам зовсім не обов’язково скрупульозно, слід у слід робити всі із зазначених зупинок - щось може здатись вам не вартим уваги. До того ж, на жаль, до багатьох пам’яток ведуть жахливі дороги - вибоїна на вибоїні, - і щоб поберегти власне авто, можна проігнорувати те чи інше місце. Не додає привабливості деяким місцям майже цілковита відсутність туристичної інфраструктури. Точніше, вона лише зараз починає народжуватись: готелів і придорожних кав’ярень відчутно бракує, а більшість музеїв працюють по стандартах минулих часів: на вихідні, саме коли люди можуть їх відвідати, експозиції закриті. Тому, задля того, аби ви на власні очі могли побачити ту чи іншу подану тут пам'ятку і зробити власний вибір, кожна із зазначених в путівнику зупинок подана на світлині.
У будь-якому випадку, я намагався розробити маршрути, які б зацікавили найбільше читачів. Такі мандрівки, які б реально можна було відбути зі всіма зупинками за два дні. Обирати власну, звісно, вам. Приємної подорожі!


Подробнее Просмотров: 2717Раздел: Памятки архітектури Автор: traКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Костьол Вознесіння Божої Матері фундації Павла і Гелени Борчиків
  • Український Стоунхендж
  • «Стара Котельня старіша за Москву»
  • Житомирщина на зорі часів
  • Костьол Святої Клари
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни