На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Чи реально перетворити хобі на бізнес?
Досить великий відсоток людей мають хобі, причому це можуть бути як банальне збирання марок і вишивка картин та одягу так і більш екзотичні варіанти, як то розведення тропічних плазунів і рибок чи ...

Доставка цветов Житомир – комфортный сервис от Roza24.com.ua
Специализированный салон доставки цветов в Житомире обеспечивает комплексный подход на базе удобной онлайн-площадки. Соответственно, более нет нужды куда-либо ехать и тратить ценное время на поиски.

Подобова оренда квартир у Львові
Багато хто з нас рано чи пізно стикається з необхідністю пошуку житла для ночівлі. Причин тому може бути маса. Раніше альтернативи готелям не існувало. В даний час великим попитом користується ...

Що смачніше: риба гарячого чи холодного копчення?
Неймовірний аромат, чудовий смак та, звичайно, поживність – це найголовніші переваги такої страви. Серед гурманів популярною є риба гарячого копчення, котра має велику соковитість та м’якість.

Українська мова в надійних руках Лепетуна
Трохи менше 4 років тому розпочалася реалізація проекту «Мова – ДНК нації», який було засновано Наталею Клименко та Павлом Мельником-Крисаченком. Все почалося з ініціативи пані Наталі робити дописи у ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Видатні люди » Борис Лятошинський

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Борис Лятошинський
28 січня 2010
 (голосів: 4)
Борис Лятошинський народився в місті Житомир 22 грудня 1894 в родині інтелігентів. Батько був вчителем історії, але крім викладання ще займався науковою діяльністю в галузі історичних наук. Мама добре грала на фортепіано і співала. Саме вона прищепив синові невмирущу любов до музичного мистецтва. Навчався юний Лятошинський в житомирській гімназії, яку закінчив у 1913 році. З ранніх років хлопчик був надзвичайно здатний до музики. Займався на скрипці і фортепіано. У 14 років написав кілька музичних творів, серед яких - мазурка, вальс, фортепіанний квартет. Перші твори молодого композитора з вражаючим успіхом підкорили серця слухачів. Тому довгий час вони виконувалися молодими музикантами в Житомирі. У 1913 році Борис Миколайович переїздить до Києва, де закінчує юридичний факультет, а вже через рік - Київську консерваторію по класу композиції Р. Глієра. У 1914-1920 роках Гліер був директором консерваторії. Серед його учнів були Ревуцький, Скрябін, Альшванг і, зрозуміло, Лятошинський. Для якого вчитель став справжнім другом на все життя. Їхня дружба була настільки сильною, що після смерті майстра для того, щоб її увічнити Лятошинський написав симфонію "Лірична поема".

З 1935 по 1937 рік Борис Миколайович працював професором Московської консерваторії, де вів курс спеціальної інструментування. Починаючи з цього часу і до останніх років свого життя, він виховав багато талановитих композиторів і музикознавців. Серед яких Таранов, Белза, Шамо, Щуровський, Спасокукоцькій, Верещагін, Андрєєва, Майстренко, Дичко, Грабовський, Сильвестров, Матусевич, Тер-Ованесова та інші. Разом з творчою діяльністю Борис Лятошинський активно займався громадською діяльністю. У лютому 1939 року на Першому республіканському з'їзді його було обрано головою Товариства композиторів України.

Велика Вітчизняна війна доставила багато розчарувань Лятошинському. Була розпущена Київська консерваторія, об'єднані Московська і Саратовська консерваторії, де він разом з професорами працював. Під час бойових дій Борису Миколайовичу довелося транслювати передачі для партизанів з маленькою, холодної кімнатки. В цих передачах брали участь піаністи Нільсен, Едельман, співаки Кармелюк, Воллох. Повоєнні роки сильно відбилися на творчості Лятошинського. Вони вважаються особливо інтенсивними та плідними. Адже протягом 20 років Лятошинський створює прекрасні хорові мініатюри: на вірші Тараса Шевченка; цикли "Пори року" на вірші Пушкіна, Фета, Рильського.

Творчість Лятошинського вважається не просто вершиною Української музичної діяльності. Його музика включила в себе французький імпресіонізм, перейшовши до західноєвропейського експресіонізму. Оскільки талант і музичне мислення Бориса Миколайовича найяскравіше проявилися в симфонічній музиці, саме тому його симфонії піддавалися жорсткій критиці і бурхливому обуренню. На що він спокійно відповідав: "Слухачі люблять музику, але не розуміють її; композитори розуміють, але не люблять; критики - не люблять і не розуміють". П'ятнадцятого квітня 1968 ім'я Бориса Миколайовича Лятошинського відійшло у вічність, залишивши за собою велике духовне придбання і добру вічну пам'ять.


Подробнее Просмотров: 3531Раздел: Видатні люди Автор: KotBazilioКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Житомир в житті Святослава Ріхтера
  • Максим Рильський
  • Леся Українка.Знаменитості міста Житомир.
  • Перший у світі концтабір
  • Василь Земляк.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни