На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Видатні люди » Житомир в житті Святослава Ріхтера

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Житомир в житті Святослава Ріхтера
24 січня 2010
 (голосів: 4)
Святослав Ріхтер народився 20 березня 1915 року в Житомирі. Однак незабаром сім'я переїхала до Одеси, де пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього піаніста. Його батько, Теофіл Данилович, викладав у консерваторії і був досить відомим у місті музикантом. Колись він закінчив Віденську Академію музики, тому перші музичні навички молодший Ріхтер отримав від свого батька. Саме він дав п'ятирічному синові перші уроки гри на фортепіано. Мама, Ганна Павлівна, також була досить ерудованою в галузі музики. З самого дитинства Святослав Теофілович привчався до музики, усвідомлював її велич і силу. У зв'язку з тим, що батько не міг постійно займатися з сином, бо віддавав весь вільний час своїм учням, Ріхтер брав уроки гри на фортепіано у піаністки А. Атль. Його вчителька свого часу вчилася у батька, тому до навчання хлопчика вона поставилася з повною серйозністю. Будучи зовсім юним, Ріхтер почав грати будь-яку музику з нот, а незабаром і зовсім став кваліфікованим акомпаніатором в музичному гуртку при Будинку моря.

Після закінчення школи він кілька років працював концертмейстером в Одеській філармонії. Потім їздив з концертними бригадами, акомпануючи різним музикантам, набираючись досвіду. У 1932 році він перейшов на роботу в Одеський оперний театр і став помічником диригента С. Столермана. Ріхтер допомагав йому на репетиціях, роботі з співаками. У травні 1934 року піаніст дає перший сольний концерт в Одеському будинку інженерів, виконуючи твори Ф. Шопена. Концерт був блискучим, отримав гарні відгуки. Однак молодий і норовистий Ріхтер не замислювався про професійну кар'єру музиканта. І лише через п'ять років навесні 1937 Ріхтер вирушив до Москви вступати до консерваторії. Такий вчинок вважали божевільним, адже у нього не було ніякої музичної освіти. Однак на приймальному іспиті Святослава Теофіловича почув видатний піаніст Г.Г. Нейгауз, який побачив в сміливому юнакові справжній талант. Нейгауз записав Ріхтера у свої учні, але він не вчив його: вчити його було нічому, а розвивав талант. Ріхтер все своє життя був вдячний першому вчителю.

Дебют Святослава Теофілович відбувся 26 листопада 1940 року в Малому залі Московської консерваторії. У цьому концерті він виступав разом з учителем. Але вже після закінчення декількох днів Ріхтер дав власний концерт, який відкрив йому дорогу у великий світ музичної творчості. Під час війни талановитий музикант перебував у Москві. Де, не дивлячись на ситуацію, він не припиняв занять на улюбленому інструменті ні на день. І при кожній нагоді давав концерти. За два останні роки війни об'їздив багато міст. Після іспиту в консерваторії комісія дала указ виділити ім'я талановитого Ріхтера золотими літерами в фойє Малого консерваторського залу.

Відкриттям всесвітніх гастролей став виїзд до Чехословаччини в 1950 році. Його концерти проходять тріумфально, тому він виїжджає з Європи і їде з концертною програмою до США, Канади. Ріхтер бездоганно виконував Баха, Дебюссі, Прокоф'єва, Шопена. На відміну від інших піаністів, Ріхтер вмів розчинитися в виконуваної їм музиці. Він пропускав кожну ноту через душу, він відчував кожен твір серцем. Коли великий майстер грав, тоді розкривалася його суща геніальність. Музика - не єдине захоплення Святослава Ріхтера. Ще він дуже любив живопис. Займався збиранням картин, а іноді і сам малював маслом. В 1960-1970 роки в будинку Ріхтерів була проведена виставка придбання живопису.

У 1989 році в Цюриху знаменитому піаністу була проведена операція на серці. Звичайно, після якої Ріхтером потрібно було більш серйозніше поставитися до свого здоров'я. Останні роки свого життя Святослав Теофілович провів у Парижі, а незадовго до смерті повернувся до Москви, де помер 1 серпня 1997 року.


Подробнее Просмотров: 4430Раздел: Видатні люди Автор: KotBazilioКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Святослав Теофілович Ріхтер
  • Борис Лятошинський
  • Леся Українка.Знаменитості міста Житомир.
  • Видатні жителі Черняхівщини.Корнійчук Андрій Петрович.
  • Ярослав Домбровський
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни