На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Село Городище Черняхівського району.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Село Городище Черняхівського району.
25 липня 2009
 (голосів: 0)

Село Городище розташоване за 18 км на південь від районного центру та за 17 км на південний захід від м. Житомира і відноситься до Городищенської сільської ради, територіальні землі за якою закріплені на площі 1253 га. На цій території проживає 489 жителів, переважна частина з них пенсіонери.
Городище - село древнє. Його назва походить від великого урочища"Вали", яке розташоване за 200 метрів від села на західній околиці. "Вали" складаються з двохярусного пагорба круглої форми, між якими викопаний глибокий рів. Старожили розповідають, що раніше "Вали" були трьохярусні, але один із них зруйнувався, осів з часом. За розповідями старих легенд "Вали" були збудовані для захисту населення від набігів кочівників. По ліву сторону "Валів" протікає дуже давня річка Свинолужка. За розповідями старожилів по обидва боки річки ріс великий дубовий ліс. Через ліс до "Валів" було прокопано рівчак, по якому рів між валами заповнювався водою. Під землею був викопаний підземний хід, який виходив на східну околицю. Урочище "Вали" зразок трипільської культури, воно позначено охоронним номером №2004 .
На східній околиці села знаходиться «Лиса гора» - поселення перших скіфських племен. Про це свідчать археологічні розкопки, які проводили наукові працівники житомирського обласного краєзнавчого музею. «Лиса гора» є також історичною пам'яткою епохи палеоліту і по¬значено охоронним номерним знаком 3298.
На терені сучасної Житомирщини відома єдина пам'ятка ащельської епохи - палеолітична стоянка с.Городище. її у 1959 році виявив уродженець села Андріївки нашого району археолог-краєзнавець Василь Олександрович Місяць (1911-2000 pp.). стоянка займала високий горбоподібний останець лівого берега р.Свинолужки в урочищі «Лиса гора» поблизу південно - східної околиці с.Городище Черняхівського району.
На думку вчених ця стоянка виникла близько 150-110 тисяч років тому. Під час розкопок тут було зібрано 611 знарядь праці, зокрема рубила, колуни, наконечники, сікачі, гостроконечники, ножі, скребачки, скобелі та проколки.
Перша згадка про Городище записана в одному з літописів в «Повісті минулих літ».
В XVIII столітті в селі з'явилися німецькі колоністи, які побудували своє поселення і назвали його карлівкою, але навколишній люд називав їх городищанами.
Колоністи в 1893 році відкрили національну школу, де один вчитель навчав 30 учнів. В XIX столітті в селі було споруджено церкву - часівню, яку спалили під час відступу німецьких військ. При відступу німецьких військ колоністи виїхали і Городище як поселення лишилося чисто українським.
У 80-роки XX століття в селі проживало 859 чоловік. У селі працювала до недавнього часу восьмирічна школа, де 10 вчителів навчали 147 учнів. Є Будинок культури на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,5 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, сільський магазин.
Активну участь приймали городищенці у боях за визволення країни від німецько-фашистських загарбників. Серед 160 учасників великої Вітчизняної війни, які брали участь в боях за звільнення території від фашизму 90 загинуло смертю хоробрих. На честь них в центрі села збудований обеліск. У трудових буднях односельчан проходила відбудова села та його со¬ціально-економічний розвиток. У післявоєнний період виросла ціла кагорта трударів.
По праву ми пишаємося нашими земляками орденоносцями: Яковенком Михайлом Олександровичем, Кравчуком Миколою Володимировичем, Кравчук Лідою Михайлівною, Поліщуком Олександром Васильовичем, Андрущенком Михайлом Михайловичем, які за свої досягнення в праці нагороджені високими державними нагородами.
Чимало славних родин проживає в селі це працьовита дружня сім'я Шариків Миколи Сер¬гійовича та Галини Іванівни, родина Кравчуків Миколи Володимировича та Антоніни Романівни, родина Кравчуків Степана Романовича та Галини Антонівни.
Все нові і нові будинки зростають у зелені садів села. У 1996 році в село переселилися 34 родини з чорнобильської зони, село оновилося вулицею Новою. Майже кожна сім'я має природний газ, збільшується кількість дворів, які мають у своєму користуванні автомобілі. В TOB «Агрофант», яке очолює Кравчук Станіслав Максимович працює 20 працівників, які обробляють 350 га землі.
Але реформа сільськогосподарського виробництва значно змінила підхід до колективних форм господарювання, селяни стали в більшості обробляти землю самі. Хоч результати від такого господарювання не поліпшилися, а частина земель перестала оброблятись.
Увагу територіальної громади села на соціально-економічний його розвиток спрямовує сіль¬ська рада. Де 15 депутатів вирішують злободенні питання громади, турбуються про їх соціальний захист. Виконавчий комітет сільської ради утворено у складі 5 чоловік. Основними завданнями є забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку підвідомчої території, наповнення місцевого бюджету. На території ради станом на 01.01.2008 р. проживає 489 громадян, в тому числі 260 пенсіонерів, 85 учасників війни, 1 учасник бойових дій, 4 інваліди війни , 3 багатодітні сім'ї.

" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 5552Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (1)

Другие новости по теме:

  • Село Нові Сали Черняхівського району.
  • Село Пекарщина Черняхівського району.
  • Село Росівка Черняхівського району.
  • Село Сали Черняхівського району.
  • Село Коростелівка Черняхівського району.
  • 5 травня 2010 19:36

    Регистрация: --
    Адрес: --
    ICQ: --

    В нижеприведенном документе упоминается неизвестная история села Городище, часть которого когда то называлась "Перегудовщиной" (есть архивные документы). Вероятно часть села Городище еще во времена Радзивиллов стала пренадлежать роду Перегуд...??? которые переселились сюда из Слуцка, где от Ю.Ю. Олельковича в 1562 году получили дворянство.

    Страница 105 оборотная сторона

    9 декабря 1855 года, поясняя, что определениями сего Собрания 1802 года подъ № 1020, 1819 и 1832 годовъ родъ его и проситель признанъ въ дворянстве со внесениемъ в 6 часть родословной книги и документы вошедшие в составъ означенных определений сколько ему известно находятся въ разсмотрении Правительствующего сената по Геральдии, на какое по онымъ последовало решение ни просителю ??? ому другому изъ его фамилии по сие (оное)? время не объявлено. Какъ оне у Просителя находятся выписидокументовъ 1704 и 1778 годовъ удостоверяющие владение предками рода его на праве собственности населеннымъ крестьянами имения ???? части Села Городище состоящего иныне въ Житомирскомъ Уезде, на которое ??? проситель исходотайствоватлъ отъ Житомирского Уездного стряпчего ??
    Страница 106 (109)
    ??? В податное состояние съ объявлениемъвсемъ имъ о положении дворянскогог ихъ дела.- депутатское Собрание удовлетворяя домагательства просителя
    7.
    ???????
    Определили: Изъ выше преведеного оказалось, что предки ??? дворяне: Яковъ, Василий, Фома и Иванъ родные братья Перегудам по удостоверению ? Вводного Акта 1704 года принятии в наследственном природженомъ ??? по своимъ Отцам. Дворянин Дмитрий Ивановъ Перегудъ населенное крестъянами имение часть села Городыщъ состоявшие в бывшемъ Киевском Воеводстве таковимъ владевши на правах собственности а сыновъям их проишедших от Якова (6): Василий (18) и Иванъ (17), отъ Василия: Стефанъ (16), Гавриилъ (15) и Михаилъ (14), от Фомы Мартинъ (13) и от Ивана Гавриилъ Перегуды приняв по отцах своих выше означенное имение часть села Городищъ и таковым владея на вотчинныхъ правахъ это имение съ крестьянами и всеми принадлежностями именемъ своимъ и именемъ сыновей своихъ: Василия (18) Яковлева (6) Ивана (46), Стефана (16) Васильева (5) Василия (42), Гавриила (15) Васильева(5): Павла (41), Даниила (40), Ивана(39) и 2-го Ивана (38), Михаилъ (14) Васильевъ (5) Андрея (35) и Мартинъ (13) Фоминъ (4) Дмитрия Перегудовъ продали в постороннее владение, что удостоверяется Продажной Крепостью 1778 года. Документы эти явлены в Актовые Житомирские книги, бывшие в разсмотрении Высочайше учрежденной Комиссии, а что по онымъ эта Комиссия никакого примечания (приписания)? не сделала и таковые сомнению не подлежатъ, в томъ удостоверяютъ Житомирский уездный стряпчий.

    Половина села Городища в древности называлась "Перегудовщиной" (есть упоминания в архивных документах, Житомирский архив).
    067 900 57 32 Вадим Перегуда

         

    Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни