На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Радянський період розвитку сільського господарства.Вітчизняна війна.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Радянський період розвитку сільського господарства.Вітчизняна війна.
16 липня 2009
 (голосів: 0)
Віроломний напад німецько-фашистських загарбників перервав мирну працю жителів нашого району. Фашистська влада людей поголовно обклала натуральними і грошовими податками. В селах минулі колгоспи німці з початку перетворили на общинні господарства, на чолі яких поставили своїх ставленників. Все, що там вироблялось, вивозилось в Німеччину. Селянам ніхто ніякої плати за зроблену роботу не давав. Всі працювали без плати під страхом смерті. В 1943 році, коли фашисти з колгоспів все вивезли до останнього теляти земля була розділена серед селян з метою збільшення урожайності і підвищення продуктивності праці. Селянам вказувалось, що вирощене на землі слід здавати фашистам, при цьому на одну душу видавалось по 200 грамів борошна на день. Фашистська адміністрація вимагала, щоб кожна людина платила «подушне». Люди вимушені були що в кого є вести на базар і торгувати для фашистів гроші, щоб заплатити податок. Проте по дорозі на базар або й на самому базарі німецькі вояки та поліцаї забирали частину того, що попало під руку, а нерідко і все. Тут, оточивши базар, забирали молодих людей для відправки в Німеччину.
Всі трактори і сільськогосподарські машини, які до війни працювали на полях були знищенні. На полях селяни працювали кіньми, коровами, волами, в ручну косами, ціпами.
Німці в 1943 році в районі забрали від людей тисячі голів великої рогатої худоби. Корів відправляли на бойню чи грузили для відправки на м'ясокомбінат. Знищили майже всі бджолосім'ї.
Народному господарству району було нанесено збитків на суму майже на 357 млн. тодішніх карбованців.
Майже два з половиною роки «господарювали» фашисти на Черняхівській землі. Зразу ж після визволення в районі почало організовуватись нове керівництво. Першочерговим завдан¬ням було успішне проведення сівби. Для цього взяли на облік наявний реманент, тяглову силу, організували збір насіння. 16 квітня 1944 року в колгоспах району розпочалася сівба ярих зернових. Вона проходила майже вручну на одному ентузіазмі людей. Учні всіх шкіл, які могли працювати після школи йшли в поля прикопувати вилами зерно ячменю, заступами садили картоплю, водили в ярмах корови, пасли колгоспну худобу. Але план весняної сівби 1944 року був виконаний лише на 80%. В наближення перших жнив йшло будівництво і ремонт колгоспних зерносховищ. В січні 1949 року в районі працювало 59 колгоспів. Були села в яких було по декілька колгоспів. Наприклад, в смт. Черняхів були колгоспи ім. Леніна, ім. Політвідділу, ім. Ворошилова. Самовіддана праця селян дала змогу достроково виконати державний план хлібозаготівель.
" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 3068Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Радянський період розвитку сільського господарства.Рокі перебудови.
  • Село Андріївка Черняхівського району у роки війни.
  • Село Івановичі Черняхівського району.
  • Село Славів Черняхівського району.
  • Село Славів Черняхівського району.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни