На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Промисловість, будівництво, сфера послуг підприємств Черняхівщини.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Промисловість, будівництво, сфера послуг підприємств Черняхівщини.
30 липня 2009
 (голосів: 1)
Промислові підприємства в Черняхові виникли в середині XIX ст.. У 1845 році почала діяти суконна фабрика, 1853 року до ладу вступила ґуральня, пивоварний та шкіряний заводи. На річці Очеретянці стояли три млини. Хоч і пожвавилося промислове життя на Черняхівщині, але на підприємствах переважала ручна праця, 12-14 годин тривав робочий день, а заробляли робітники копійки, яких не вистачало, щоб прогодувати сім'ю.
У 1910 році в містечку Черняхів в основному де розвивалась промисловість і інші сфери діяльності, вже проживало 4422 жителі, селянських господарств було 444, а міщанських - 336. (Список населених пунктів Волинської губернії. Житомир, 1911, ст..426-427) На той час тут діяло два млини з газогенераторними двигунами, невелика цегельня, суконна фабрика, п'ять дрібних чинбарень, пивзавод, дві крупорушки, три олійні, чотири лісосклади і десять кузень, які робили вози, плуги, інший сільськогосподарський реманент. 45 власників приватних крамниць тримали в своїх руках усю торгівлю хлібом, рибою, продуктами сільського господарства, виробами місцевих підприємств.
За роки довоєнних п'ятирічок у Черняхові до ладу стали сирзавод, потужний державний млин, харчовий і промисловий комбінати, відкрито майстерні побутового обслуговування.
У 1956 році промислову артіль «Молот» реорганізували в обозний завод - високомеханізоване підприємство по виготовленню возів, саней, кузовів для автомашин, коліс для возів і товарів широкого вжитку. На підприємстві працювало біля 150 робітників та інженерно - технічних працівників.
Промартіль, що випускала цеглу, в 1956 році реорганізовано було в державний цегельний завод, який виробляв 11-12 млн. штук цегли в рік. Тут працювало біля 100 робітників та інженерно-технічних працівників. Завод було переведено на цілорічне виробництво цегли.
Значно розширився і збільшився випуск продукції на сирзаводі, продукція якого користувалася великим попитом не тільки в Україні, а й за її межами. В цей час розширює своє виробництво і харчокомбінат. У 1967 році він випустив продукції на суму 1 млн. 616 тисяч карбованців. Пізніше, у середині 70-х років, коли очолив комбінат Г.А. Дарман, він виробляв продукції на суму більше 5 млн. радянських карбованців.
1955 року на основі пайових внесків колгоспів у Черняхові організовано «міжколгоспбуд», підприємство, яке вже на той час мало свою виробничу базу та активно вело в районі спорудження об'єктів виробничого і культурно-побутового призначення.
Дедалі ширшого розмаху набирає сфера послуг, торгівлі та громадського харчування. Лише в Черняхові діють 8 магазинів, чотири їдальні, ресторан, буфети. По селах району вступають до ладу нові магазини, об'єкти громадського харчування, розгортається сітка комплексних приймальних пунктів. Зростає обсяг промислової продукції від каменеобробних підприємств.
Найбільшим каменедобувним і переробним підприємством і донині являється Головинський кар'єр, розробка якого була розпочата у 1894 році. (Див. історію підприємства). Поряд з цим підприємством за роки радянської влади та незалежності України виросло ряд середніх і дрібних підприємств по добуванню та обробці каменю.
Виготовлена ними продукція здатна задовольнити широкий попит населення. Тут відбувається поєднання європейської технології, застосування сучасного обладнання з майстерністю висококваліфікованих фахівців дає можливість виготовляти блоки та сляби високої категорії, плити мостіння, плити накривні, модульні плити, брущатку, бордюри, ритуальні вироби, елементи садово - паркової скульптури та ландшафтної архітектури і інші товари народного вжитку.
Черняхівський район багатий не тільки на поклади декоративного каменю в його надрах багато інших будівельних і унікально цінних матеріалів, зокрема піску, глини, ільменітових руд, торфу та мінеральних вод, що дає можливість розвивати різні види промислової діяльності. На даний час район з агропромислового перетворюється у промисловий регіон.
Коло великих підприємств району представляють шість підприємств. У районі працює 8 кар'єрів, 3 знаходяться на стадії започаткування діяльності, а взагалі зареєстровано 28 каменедобувних підприємств.
В стадії впровадження знаходиться інвестиційний проект по розробці Федорівського титаново-апатитового родовища, яким займається ЗАТ «ТАКО», на даному етапі розроблено проект трьохстороннього договору про співпрацю між районною радою, райдержадміністрацією та ЗАТ «ТАКО», згідно якого на розвиток соціальної інфраструктури має бути вкладено 25 млн. дол. США.
Серед потужних нових підприємств перебуває TOB «Нива Експо», що в смт. Черняхів, яке у грудні 2003 року викупило на аукціоні цілісний майновий комплекс ВАТ «Черняхівський хлібозавод», який на той час був у судовому порядку визнаний банкрутом. Протягом 2004-2005 років там відремонтували дві лінії з виробництва вівсяного печива, закупили нову формувальну машину та піч для виробництва пісочного печива. Реєстрація нового товариства дала змогу створити в районі нові робочі місця, на які були запрошені спеціалісти колишнього хлібозаводу. Продукція цього товариства розповсюджується по всіх областях України та користується великим попитом. Із року в рік TOB «Нива Експо» впроваджує у виробництво новий вид своєї продукції.
Постачанням на вітчизняний ринок борошна, макаронів та хлібобулочних виробів займається TOB «Віконт». У 2005 році підприємство ввело в дію міні-пекарню та придбало автомобілі для розвезення хлібобулочних виробів.
У 2004 році польський інвестор викупив у TOB «Добробут», що в смт.Черняхів банно-пральний комбінат. Після реконструкції утворилося нове підприємство - TOB ДП «Рель-Поль Альтера», яке займається складанням електромагнітних реле та контактних гнізд до них з давальницької сировини, яка в подальшому відправляється у Польщу, крім того частина залишається в Україні для потреб внутрішнього ринку.
На території району уже декілька років підряд працює підприємство з іноземними інвестиціями TOB «Даніко». Товариство успішно співпрацює з датським заводом «Астенд Мікро Верк», та являється постійним постачальником заводу в комплектуючих деталях для обладнання харчової промисловості. TOB «Даніко» у 2005 році викупило частину території ВАТ «Агрофірма «Нива». На даній території побудовано завод по випуску вищезазначеної продукції , а працюють там місцеві жителі та жителі прилеглих сіл району.
З метою задоволення попиту галузі будівельних матеріалів у столярних виробах і деревоматеріалах, TOB «Папа Карло» надає різноманітні послуги населенню й організаціям у виготовлені виробів з деревини.
Підприємство надає перевагу натуральним матеріалам:
- виготовляє меблі;
- має всі можливості для виготовлення як доступної за ціною продукції, так і ексклюзивної за індивідуальним замовленням - конференц-зали, кімнати відпочинку, меблі для готелів, для барів, кафе та ресторанів, навіси для відкритих площадок, для дитячих закладів;
- має досвід виготовлення садово-паркових дерев'яних конструкцій на замовлення для приватних садиб - бесідки, лавки, дитячі майданчики, дерев'яні гойдалки, возики, зимові сани.
Підприємство постійно працює над розробкою нових моделей, що дає можливість розширювати асортимент, задовольняючи найвибагливіші смаки наших покупців.
Для ексклюзивних замовників підприємство створює меблі антикварного дизайну - комоди, трюмо, столики, крісла зі старовинним декором.
Виробничі потужності підприємства дозволяють виконати замовлення з розпилювання лісу та сушіння дошки та деревини.
На TOB «Папа Карло» застосовується сучасна прогресивна технологія обробки деревини, розроблено комплекс заходів із забезпечення нормативного стану навколишнього середовища й екологічної безпеки, в тому числі й організація контролю за викидами в атмосферу, скидання забруднених вод.
Випуск даної продукції створює здорові ринкові відносини у галузі будіндустрії та виробництва товарів народного споживання шляхом усунення фактору монополії.
На території району в поточному році зареєстровано товариство з іноземними інвестиціями «ЮРО-Ламбер», головне підприємство якого знаходиться в Нідерландах. Основним видом діяльності товариства буде сушка та розпилка деревини. На початку 2008 року буде завезено сертифіковане якісне обладнання. Сушильні камери повністю будуть управлятись комп'ютером.
На даний час в регіоні працюють 8 юридичних осіб, які надають стоматологічні, комунальні, швейні, ремонтні, ринкові послуги, та 115 фізичних осіб- підприємців. Приватними підприємцями виготовляються вироби з граніту, надаються перукарські, транспортні, послуги по пошиттю одягу, ремонтні, ритуальні, фотопослуги .
Протягом 2007 року на території смт.Черняхів розпочато будівництво декількох об'єктів, які в майбутньому будуть спрямовані на надання послуг жителям району, а саме: стоматологічні, готельний бізнес, надання в оренду офісних приміщень, об'єкти торгівлі, тощо.
У загальній характеристиці розвитку промисловості, будівництва, транспорту і сфери послуг району ми намагались дати основні тенденції і період розвитку цих галузей. Адже проходив час і значна частина підприємств перепрофілювали свою діяльність, а окремі, в зв'язку з складними економічними умовами, повністю припинили свою діяльність. В той же час появилась значна частина нових підприємств, які в сучасних ринкових умовах стали більш необхідними для споживача, розширили і урізноманітнили спектр своїх послуг.
Тому на нашу думку, корисно буде читачам більш детальніше познайомитись з історією та шляхами становлення кожного підприємства зокрема, аби мати повну уяву про їх діяльність.
Разом з тим, хотілося коротко згадати про підприємства, які зупинили свою діяльність. Це перш за все Черняхівський льонозавод, який було побудовано у 1960 році по проекту бувшого ректора Житомирського сільгоспінституту Лесика Б.И. Це підприємство розміщувалося на землях учгоспу «Україна» на західній околиці Черняхова (нині там працює TOB «Папа-Карло»). Характерним є те, що на базі даного підприємства 12 наукових співробітників захистили кандидатські дисертації. Але дане підприємство проіснувало лише неповних 10 років і на його базі було створено промкомбінат, основна діяльність якого зводилась до випуску продукції швейного виробництва (куртки, рукавиці, і інші вироби по замовленню).
У 1975 році промкомбінат переведено у Житомирське швейне об'єднання «Полісянка», яке функціонувало до 2003 року.
Повністю звернули свою діяльність консервний завод учгоспу «Україна», ковбасні цехи райспоживспілки, коопзаготпром і інші підприємства, які не змогли витримати конкуренцію і пристосувати свою діяльність до нинішніх економічних умов.

" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 4728Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Радянський період розвитку сільського господарства.Рокі перебудови.
  • Радомишль.Дні сьогоднішні.
  • Черняхівське ТОВ"Інкубатор"
  • Малин.Наші часи.
  • Трудові досягнення Черняхівського району.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни