На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Услуги устранения засоров канализации в Житомире
Традиционные способы прочистки канализации механическими способами не решают проблемы до конца. После вантуза или гибкого шнура проблема устраняется на короткий срок, так как из-за налета на ...

Путівник Німеччиною
Ласкаво просимо до нашого путівника Німеччиною. Це корисно для всіх, хто вивчає німецьку культуру, звичаї, манери, етикет, цінності та бажання краще зрозуміти людей. Ви можете поїхати до Німеччини з ...

Чи реально перетворити хобі на бізнес?
Досить великий відсоток людей мають хобі, причому це можуть бути як банальне збирання марок і вишивка картин та одягу так і більш екзотичні варіанти, як то розведення тропічних плазунів і рибок чи ...

Доставка цветов Житомир – комфортный сервис от Roza24.com.ua
Специализированный салон доставки цветов в Житомире обеспечивает комплексный подход на базе удобной онлайн-площадки. Соответственно, более нет нужды куда-либо ехать и тратить ценное время на поиски.

Подобова оренда квартир у Львові
Багато хто з нас рано чи пізно стикається з необхідністю пошуку житла для ночівлі. Причин тому може бути маса. Раніше альтернативи готелям не існувало. В даний час великим попитом користується ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Неоголошена війна.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Неоголошена війна.
5 серпня 2009
 (голосів: 0)
НЕОГОЛОШЕНА ВІЙНА

Більш тривалої і трагічної із локальних війн, в яких приймали участь війська СРСР, була війна в Афганістані. Вона розпочалась 25 грудня 1979 року і закінчилась 15 лютого 1989 року. Війна в Афганістані продовжувалась 3340 пекучих днів і холодних ночей. В цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України. Біля 160 тисяч призваних з України, в тому числі з Черняхівського району біля 100 осіб.
15 травня 1988року Радянський Союз офіційно розпочав вивід своїх військ із території Афганістану , остання колона радянських солдат залишила Афганістан 15 лютого 1989 року в цій колоні був і наш земляк Волинець Віктор Станіславович уродженець селища Головино.
Остання колона,останній батальйон, останній БТР на Термезькому мосту стали символом закінчення війни. 15 лютого Указом Президента є днем вшанування учасників локальних війн на території інших держав.
В районі створена Черняхівська районна громадська організація "Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів)" яка є районним осередком Української спілки ветеранів Афганістану і здійснює свою діяльність на підставі Статуту всеукраїнської організації.
Зареєстрована організація 22 березня 2001 року №24 районним управлінням юстиції. Голова районної спілки Жовтовський Леонід Євдокимович, заступник голови районної спілки Волинець В.С.
Основна мета діяльності організації, це консолідація та координація зусиль ветеранів війни, сімей загиблих, їх об'єднань у справі можливостей у забезпеченні захисту своїх політичних, економічних, соціальних прав, наданню медичної, оздоровчої, психологічної,моральної та матеріальної допомоги, у тому числі і для сприяння вирішенню житлових проблем,членам Спілки, в першу чергу інвалідам війни та сім'ям загиблих..
Не повернулося з війни - 4 наших земляки:
Це рядовий Чернецький Анатолій Васильович народився 30 червня 1961 року в с. Троковичі, загинув 04.06.1981р. В будинку засіло біля п'ятдесяти душманів, бій продовжувався цілу добу. І коли операція закінчилась, хлопці стали відходити до БМП (бойова машина піхоти). На ній стояв бачок з водою. Хлопці побігли пити і тут черга з кулемета. Всі відскочили, залягли. Нікому нічого серйозного, а Анатолій був тяжко поранений. Коли перенесли його до БМП, він ще жив. Кликав хлопців з роти, сестричку свою, щось говорив незрозуміле". Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Бойові побратими увіковічили його пам'ять меморіальною дошкою, яку встановили на Троковицькій школі.
Прапорщик Корнійчук Андрій Петрович народився 02.03.1959 року в с. Головино 02 листопада 1983 року. Повертаючись з Кабула, Андрій побачив у засідці душманів. І вмить засліпило очі. Усвідомивши, що механік - водій уже мертвий, швидко сам сів за кермо бронетранспортера. Другий постріл потряс машину. Андрій відчув щось липке, ще встиг побачити порожній рукав... Його покидали сили, а душмани повзли до машини, замикаючи кільце.
На зустріч йшла підмога, але Андрій її вже не бачив. Андрій Корнійчук нагороджений орденом Червоної Зірки посмертно. Земляки увіковічили його пам'ять меморіальною дошкою.
Рядовий Най Володимир Антонович народився 21.01.1964 року в с. Окілок. 26.02.1984 року Володимир їхав п’ятий в колоні за головною машиною, назустріч їхав "Урал" і на тросі тягнув підбитого "бетеера". Вони виїхали так раптово з-за повороту, а поруч був місток, вони зіткнулися з машиною Володі, і тут удар... Він помер через п'ятнадцять хвилин після аварії.
Нагороджений медалями "Воїн-інтернаціоналіст", "70- років Збройних сил СРСР", "Від вдячного афганського народу".
Рядовий Хмурич Петро Володимирович 03.07.1967 року народження смт. Черняхів 30 березня 1986 року за ним заїхав командир, довелось вантажити апаратуру в машину іншої частини. За кермом сидів молодий лейтенант, який віз бетонні плити до аеродрому. І по дорозі трапилось нещастя - машина перевернулась. Петро Хмурич був важко травмований і помер через день в госпіталі. Працівники ПМК увіковічили пам'ять Петра Хмурича меморіальною дошкою, батьки передали фотографії і листи сина до музею.

Після війни пішли з життя від ран та захворювань 8 учасників бойових дій:

Сержант Пивовар Ярослав із с. В. Горбаша нагороджений медаллю "За відвагу", помер в 2000 році;
Рядовий Музика Олександр с. Дівочки нагороджений медаллю "За бойові заслуги", помер в 2001 році;
Рядовий Суворов Леонід с. Клітище, помер в 2002 році;
Прапорщик Несенюк Олексій смт. Черняхів, помер в 2002 році;
Рядовий Остапчук Олександр с. Пекарщина, помер в 2004 році;
Мол. Сержант Лисюк Сергій с. Крученець нагороджений медаллю «За бойові заслуги», помер в 2006 році;
Рядовий Омельчук Олег з с. Жадьки, помер в 2007 році;
Рядовий Чижевський Михайло смт. Черняхів нагороджений медаллю «За бойові заслуги» , помер в 2008 році.

За проявлену мужність та героїзм відзначено бойовими нагородами:

Медаллю "За Відвагу " Ковальов Олексій Володимирович з с. Горбулів.
Медаллю за "Бойові заслуги" нагороджені:
Шостак В.Д., Грабар М.С., - с. Високе
Козлюк В.І. - с. Троковичі
Онищук Ю.М. - с. Некраші
Краснобокий В.В., Опанасик П.М., Прищепа В.В. - смт. Головино
Дурава П.В., Калініченко В.О., Григорусь А.Ю., Якимчук В.В., - смт. Черняхів
Гудемчук І.М. - с. Андріївка
Павлюк М.І. - с. Новопіль
Орденом Червоної Зірки нагороджені
капітан Анохін М.В. - с. Забріддя
мол. Сержант Біготський В.А. - смт. Черняхів
Медаллю "За Відвагу" та Орденом Червоної Зірки нагороджений
Клинчук В.М. - с. Окілок
Медаллю за "Бойові заслуги та Орденом Червоної Зірки нагороджений
підполковник Блідун І.В. - с. Некраші
Орденом Червоної Зірки нагороджені
підполковник Форсюк К.
старший лейтенант Ковальчук В.М. - с. Новопіль (учасники бойових дій у Чехословаччині).

В березні 2002 року при фінансовій підтримці народного депутата Верховної Ради Писаренка А.В. в смт. Черняхів було встановлено пам'ятник воїнам-афганцям.
Композиція пам'ятника символічна, більше року створювались ескізи та малюнки, обговорювались на засіданні ради.
Активну участь у встановленні пам'ятного обеліску прийняли воїни-афганці Жовтовський Л.Є., Волинець B.C., Калініченко В.О., Оханський Л.О..
Сприяли відкриттю пам'ятника голова районної ради Гуменюк В.Г., на той час голова районної державної адміністрації Чорноморець О.П., почесний житель смт. Черняхова Залізко A.M.
У виготовленні пам'ятника районна спілка вдячна ПП Безпалюку І.Р. з с. Корчівка.
Районна спілка ветеранів Афганістану веде активну роботу по вихованню молодого покоління, приймають участь у заходах до дня Захисника Вітчизни, 9 травня, уроків мужності.
Поряд з патріотичним вихованням воїни-афганці є активними учасниками політичного життя району. Жовтовський Л.Є., Осипчук Ю.Ф. є депутатами районної ради, Оханський Л.О. є депутатом Черняхівської селищної ради.
При сприянні районної спілки воїнів інтернаціоналістів було придбано житло 5 учасникам бойових дій в Афганістані. Постійно виділяються путівки в санаторій "Лісова пісня" для оздоровлення учасників бойових дій та сімей загиблих воїнів.
Активними членами спілки є Волинець B.C., Краснобокий В.В., Калініченко В.В., Осипчук Ю.Ф., Оханський Л.О., Онищук Ю.М., Шостак В.Д., Кравчук П.Ф.
За активну роботу по патріотичному вихованню, впровадженню принципів вірності бойовим традиціям і афганському братству, багато воїнів-афганців районної спілки нагороджені грамотами та медалями.

" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 3606Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Орденоносці Великої Вітчизняної війни Черняхівського району
  • Жителі Черняхівщини, що виконували свій інтернаціональний обов’язок:
  • Видатні жителі Черняхівщини.Корнійчук Андрій Петрович.
  • Герої Радянського Союзу з Черняхівського району.Поліщук Йосип Митрофанович.
  • Село Троковичі Черняхівського району від післявоєнних років до сьогодення.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни