На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Профспілки сільського господарства Черняхівщини.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Профспілки сільського господарства Черняхівщини.
3 серпня 2009
 (голосів: 0)
АНАСТАСІЯ ЗАХАРІВНА БОРЕЦЬКА - ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВІСТ. ГОЛОВА РАЙКОМУ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
(1963-І984рр.)

Організація соціалістичного змагання - складова успіхів економіки району радянського періоду


Важливу роль у досягненнях району в післявоєнний період та період відбудови народного господарства, відіграло соціалістичне змагання. Впроваджуючи практику і передовий досвід маяків тієї доби партійні, радянські, господарські, комсомольські і профспілкові органи спрямували свою масово - політичну роботу серед людей, щоб якомога більше охопити їх соціалістичним змаганням, домогтися високих показників у праці та добитись її вагомих результатів.
Працівники полів і ферм розгорнули масове соціалістичне змагання за дальший розвиток сільського господарства, збільшення виробництва продукції рослинництва і тваринництва, підвищення продуктивності праці, впровадження у виробництво передових методів праці і досягнення сільськогосподарської науки.
Щорічно на бюро райкому партії затверджувались умови соціалістичного змагання, критерії показників, які необхідно досягти при виконанні умов, визначалися етапи підведення підсумків.
Підсумки підводились: щоденно - в тваринництві з врученням червоного прапорця переможцю за день; щомісячно - з врученням премій за 3 перші місця переможцям; щоквартально - у формі "вогника" з участю всіх тваринників з врученням перехідного червоного вимпелу та грошової премії.
В рослинництві підсумки змагання проводились на протязі року по закінченню сезону робіт, а в кінці року - по кожній галузі зокрема. Це сприяло активності мас, надихало на нові трудові звершення.
Велику роль у виконанні комплексу сільськогосподарських робіт щорічно відігравав конкурс механізаторів, який охоплював період їх підготовки в процесі навчання та ремонту і зберігання техніки, посівних робіт, догляду за посівами, збирання врожаю.
Протягом року підсумки підводились в господарствах, а по підсумках року - на районних зборах механізаторів.
В середині 70-х на початку 80-х років XX століття в районі набув широкого поширення рух за комуністичне ставлення до праці, коли по підсумках змагання вручалися значки «Ударник комуністичної праці» та «Переможець соціалістичного змагання», які були установлені Радою Міністрів СРСР та ВЦРПС.
Підсумки соціалістичного змагання широко висвітлювались в засобах масової інформації, зокрема через газету «Нове життя», районне радіомовлення , а також у місцевих інформаційних листах, бюлетенях, дошках показників, сатиричній газеті «Перець».
До знаменних дат в історії держави періодично організовувалась естафета, в якій приймали участь не тільки трудові колективи району, а й області.
У Всесоюзному змаганні за високі досягнення у праці приймали участь цехи, ланки, бригади, колгоспи, радгоспи, промислові підприємства, будівельні організації сфери послуг і таке інше. Переможці змагання нагороджувались високими урядовими нагородами. Зокрема, високими урядовими нагородами були удостоєнні ланкова колгоспу ім. 1-го Травня с. Високе Н.Г. Заглада отримала Героя Соціалістичної праці, її клич «Дорожіть честю хлібороба» став надбанням працівників сільського господарства Радянського Союзу.
Другим Героєм Соціалістичної праці стала Ніна Михайлівна Рубан - ланкова льонарської ланки колгоспу ім. Леніна с.Троковичі, яка щорічно збирала по тонні і більше льоноволокна з гектара. Депутат Верховної ради СРСР доярка колгоспу «Заповіт ІЛЛІЧА» с.Окілок удостоєна трьох орденів Трудової Слави і іншими нагородами, орденами Леніна були нагородженні ланкові механізованих ланок по вирощуванню картоплі Крисюк І.П. та Кондрацький М.А. з учгоспу «Україна», Сімчук В.М.- доярка колгоспу ім.. 40-річчя Жовтня с.Забріддя, Федорчук П.Г. - ланкова хмелярської ланки радгоспу ім.. К.Маркса с.Жадьки і десятки , десятки інших доблесних трударів.
В ході соціалістичного змагання народжувались нові, вищі форми трудового суперництва, поповнювались ряди передовиків колгоспного виробництва, воно дійсно стало масовим.
" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 3845Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Трудові досягнення Черняхівського району.
  • Радянський період розвитку сільського господарства.Післявоєнні роки.
  • Радянський період розвитку сільського господарства після перемоги Великої Ж ...
  • Село Велика Горбаша Черняхівського району.
  • Видатні люди села Троковичі.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни