На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
RSS
Новини Житомира
Чи реально перетворити хобі на бізнес?
Досить великий відсоток людей мають хобі, причому це можуть бути як банальне збирання марок і вишивка картин та одягу так і більш екзотичні варіанти, як то розведення тропічних плазунів і рибок чи ...

Доставка цветов Житомир – комфортный сервис от Roza24.com.ua
Специализированный салон доставки цветов в Житомире обеспечивает комплексный подход на базе удобной онлайн-площадки. Соответственно, более нет нужды куда-либо ехать и тратить ценное время на поиски.

Подобова оренда квартир у Львові
Багато хто з нас рано чи пізно стикається з необхідністю пошуку житла для ночівлі. Причин тому може бути маса. Раніше альтернативи готелям не існувало. В даний час великим попитом користується ...

Що смачніше: риба гарячого чи холодного копчення?
Неймовірний аромат, чудовий смак та, звичайно, поживність – це найголовніші переваги такої страви. Серед гурманів популярною є риба гарячого копчення, котра має велику соковитість та м’якість.

Українська мова в надійних руках Лепетуна
Трохи менше 4 років тому розпочалася реалізація проекту «Мова – ДНК нації», який було засновано Наталею Клименко та Павлом Мельником-Крисаченком. Все почалося з ініціативи пані Наталі робити дописи у ...

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Памятки архітектури » «город ніц»

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


«город ніц»
28 серпня 2013
 (голосів: 0)
Після Новограда маємо відвідати містечко ГОРОДНИЦЯ, та обласний центр, якому присвятимо левову частину другого дня мандрівки. До Городниці їдемо за вказівникам на Коростень. Якщо є бажання, біля автовокзалу можна відвідати поштову станцію позаминулого століття і новозбудований костьол. За залізничним переїздом повер-таємо праворуч і за п’ятсот метрів зупиняємось, аби оглянути старови- ний єврейський цвинтар-окописько (дивимось праворуч), де ще видні- ються характерні надгробні плити - мацеви. Цвинтар відносно доглянутий. У центрі навіть є навіс, під яким могили двох єврейських праведників. Трошки далі, на протилежному брці, зберігся неушкодженим один з командних пунктів лінії Сталіна, який нагадує бетонний млинець.
Виїжджаємо на об'їзну трасу, перетнувши яку, прямуємо до Городниці. До містечка 38 кілометрів лісової, майже без сіл, дороги. Наша мета - Георгіївський монастир (УПЦ МП).
За легендою, ім'я містечка походить від словосполучення «город ніц» - міста нема, У XVII столітті його повністю зруйнували татари. І справді, Городниця приховує в собі щось таємниче. Щось, що нагадує твори Стівена Кінґа: оточуючі пагорби вкриті хрестами, - таке враження, що тут суцільний цвинтар, людей на вулицях дуже мало, не чутно голосних звуків, музики... Такий же тихий і Георгіївський монастир. Його заснували князі Любарські у 1660 році, і з тих часів залишилися лише два масивних хрести, що «проростають» із землі за апсидою головного храму. Святиню побудовано на початку минулого століття в російсько- візантійському стилі. Поруч стояла колись дерев'яна Симеонівська церква, яку зруйну-вали більшовики. На її місці зараз каплиця. Монастир відомий чудотворною іконою Богородиці «Утамуй мої печалі», а також тим, що тут гаптують сріблом і золотом різи священників. Обитель підпорядкована без-посередньо Київському митрополитові, який часто тут буває.
У місті є величезний, понад столітній парк, що переходить у ліс.

Тут росте багато реліктових дерев і рослин, зокрема азалія понтійська, зображена на гербі Городниці. Крім того, тут розвинені мисливські гос-подарства - звірини у городницьких лісах доволі багато.
На зворотньому шляху зупинимось біля сто-літнього костьолу. До нього можна потрапити не завжди - ксьондз приїжджає сюди лише у великі свята.

На вже знайомій об'їздній дорозі навколо Новограда-Волинського є ще одна цікавинка - столітній залізничний міст через Случ. Тут найкращий ракурс для фото. Саме на високій горі, що здіймається над рікою ліворуч, колись стояв древньоруський Звягель. Робимо фото і рушаємо на Житомир, до якого 86 кілометрів.


Подробнее Просмотров: 1720Раздел: Памятки архітектури Автор: traКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Миколаївська церква
  • Музей славетної порцеляни
  • Палац Міхала Орловського
  • Український Стоунхендж
  • Дорогами Волині
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни